Allika Talu

ALLIKA TALU OÜ | Allika, Allika küla, Saue vald, 76303, Harjumaa

Harjumaa

Harjumaa

Kontaktisik: Argo Allikmets
E-post: info@allikatalu.com
Kontakttelefon: +372 5665 1393

Mahe lihaveise- ja lambakasvatus on Allika Talu peamine tegevusvaldkond. Umbes 140 hektarit majandatakse tulevikku silmas pidades, et hoida ja kaitsta looduslikku mitmekesisust. Kasvatatakse Simmentali ja Wagyu tõugu ristand lihaveiseid ja Eesti tumedapealiseid lambaid. Loomi söödetakse vaid rohumaa söödaga ning kasutatakse portsjonkarjatamist. Ühtlasi liiguvad loomad iga 2-5 päeva tagant uuele karjamaale mis tagab värske ja lopsaka sööda olemasolu. Tulemuseks on kvaliteetne liha, mis on rikas mineraalide, vimatiinide ja toitainete poolest. Loomakasvatuse sidumine looduse rütmiga tagab, et veiste ja lammastega koos saab ka kogu ümbritsev elu ühes ämblike, usside ja liblikatega hästi eksisteerida ning ühtse ökosüsteemina toimida.

Allika talus on kohapeal väike lihatööstus mis võimaldab ettevõttel pakkuda värsket toodangut otse talust taldrikule. Ettevõtte eesmärk on pakkuda tarbijatele võimalust käia kohapeal ja näha kuidas loomi kasvatatakse, kus ja kuidas liha töödeldakse ning soovi korral osta teadlikult puhast toitu otse talust!

Millist toodangut pakume?

Lihatooted

Toodetel on mahesertifikaat

Pakume järgnevaid tooteid:
# Värsked lihatooted
# Suitsuvorstid
# Konservid
# Vinnutatud veiseliha
# värsked lihatooted lemmikloomadele
# Pargitud lambanahad

Mahu- ja tarneinfo:
Pakume lihana müügiks ca 5-10 lihaveist aastas. Lambaid müüme lihatoodetena ca 10-20tk aastas. Igal aastal kogused vaikselt suurenevad karja kasvu arvelt. Tarne: Pakume Tallinna piires tasuta transporti alates 39€ tellimuse puhul. Lisaks on võimalik tulla kohapeale ostma.

Toidumärgised:

  • Ehtne talutoit