Jahu-Jaan

LAURI-JAANI OÜ | Lauri-Jaani, Kiviküla Haapsalu 90433, Läänemaa

Läänemaa

Läänemaa

Jahu-Jaani kiviveski ökojahu

Kontaktisik: Tiit Mansberg
E-post: laja@laja.ee
Kontakttelefon: +372 529 4777
Kodulehekülg: vaata siit
E-pood: vaata siit

Kivikülas, Haapsalu külje all, asub Lauri-Jaani talu. See loodi juba 20. sajandi algul, mil rannikuäärse majapidamisena põhiliselt merd künti ja kalaga kaubeldi. Nii nagu enamik tänapäeva talusid, sai ka Lauri-Jaani uue elu sisse pärast Eesti taasiseseisvumist, kui tagastati talu endised maad ja kolhoosist sai osta tehnikat. Põllumajandusega hakati tõsisemalt tegelema aastal 1989, kui meres kala vähemaks jäi. Alustati nii piimatootmise, lambakasvatuse kui ka vilja- ja köögiviljakasvatusega. Jaan ise on juba aastakümneid parematel põllumaadel, aga talu jätkab oma tegemisi pere noorima poja juhtimisel.

Lauri-Jaani on üks Eesti esimesi mahetalusid. Esimesena Eestis hakkasime siin kasvatama speltanisu. Oleme juba 30 aastat siinsetel põldudel vilja kasvatanud ning täna jahvatame sellest ka traditsioonilise kiviveski abil jahu, Jahu-Jaani jahu. Ehedalt ja mahedalt – toitu ja tervist sünteetiliste väetiste või tõrjevahenditega rikkumata.

Kiviveski jahud on eripärased ja omanäolised. Läänemaa kivistel põldudel kasvanud teravili on eriliselt heade maitseomadustega ning kõrge kvaliteediga, mis aitab saavutada maitsvamat lõpptulemust nii koduküpsetajal kui ka elukutselisel pagaril. Toodame täisterajahu, püüli, sõrejahu, mannat ja helbeid. Lisaks valmistame kruupe kaerast, odrast ja speltanisust.

Millist toodangut pakume?

Teraviljasaadused

Toodetel on mahesertifikaat

Teraviljatooted: täisterajahu, püülijahu, sõrejahu, manna, helbed, kruup.