Mäehansu talu käsitöö

MÄEHANSU OÜ | Mäehansu, Varangu küla Haljala vald 45320, Lääne-Virumaa

Lääne-Virumaa

Lääne-Virumaa

Mäehansu talu lambad

Kontaktisik: Marge Salumäe
E-post: msalumae@gmail.com
Kontakttelefon: +372 511 3266
Kodulehekülg: vaata siit
E-pood: vaata siit

Mäehansu on lamba- ja kitsekasvatustalu, kus väärindame kõiki lamba- ja kitsesaadusi: 

  • lamba- ja kitseliha
  • grill- ja täissuitsuvorstid
  • kitsepiim
  • kitsejuust
  • kitsepiimast toorjuust
  • kitsepiimaseebid lambarasva baasil

Lisaks: Lamba- ja kitsenahad. Maavillane lõng, kammlõng, mohäärlõng (mohäär on angoora kitse vill, ainulaadne Eestis, eriti sile, soe, läikiv, pehme, tugev).  Erinevad telgedel kootud pleedid ja sallid, vaibad, täisvillased madratsikatted, kootud kindad ja sokid.
Mäehansu talus on külalistemaja 2 magamistoaga.

Millist toodangut pakume?

KITSE TOORPIIM: hooajaline, saadaval aprillist jõuludeni. Toorpiima saab kohe tarvitada. Loomad on saanud puugitõrjet.
KITSEPIIMAST TOORJUUST: Sobilik võileivakate, külma kastme põhjaks, magustoitudesse, koogile. Pakendatud 220 g karpides.
KITSEJUUST: Mahedamaitseline, pehme ja aromaatne delikatessjuust võileivale, salatitesse, pitsale. Pakendatud 200-300 g või 500+ g vaakumpakenditesse. Saadaval puhtamaitseline, küüslaugu ja basiilikumaitseline juust.
PRAEJUUST: Vaakumpakendis juust säilib pikalt, omandades ajas vaid maitset. Avatud pakend tarbida ära nädala jooksul.

Mahu- ja tarneinfo:
Tooted on hooajalised kevadest jõuludeni. Piima kuni 20 l päevas, juustu maht on umbes 60 kg kuus. Juustukera suurus on 500 g, võimalik teha ka 1,5 kg juustukerasid. Toorjuustu pakendamine teile sobivasse karpi. Sobivas mahus tellimused toimetame regulaarselt Tallinna ja Tartusse. Jahedal hooajal võimalik juustu saatmine pakiautomaati.

Toidumärgised:

  • Põhja-Eesti kohalik toit

Talu lambad kasvavad looduslikel karjamaadel. Liha müüme alates poolest rümbast korraga. Lihaks müüme alla aastase talle, võimalik saada ka vanema looma liha, see on maitseküllasem. Rümba kaal on 15-25 kg. Hind 10€/kg.
Saadaval angoora kitsetalle liha, eriti pehme ja hõrk, väga heade dietoloogiliste omadustega liha. Miinimumkogus samuti alates poolest rümbast, rümba kaal 6-12 kg. Hind12 €/kg
Lambaliha grillvorstid, sisaldavad 80% lambaliha ja 12% sealiha. Saadaval 0,5 ja 1 kg vaakumpakendis.
Lambalihast täissuitsuvorst, latt 300 g. Hind 4 €.

Mahu- ja tarneinfo:
Grillvorsti partii suurus alates 20 kg. Võimalik tellida oma maitsestust. Ostul alates 5 kg hinnasoodustus 10%. Võimalik organiseerida lammaste halal tapmist. Võimalik regulaarne transport Tallinna ja Tartusse. Vaakumpakendatud vorstitooteid on võimalik saata jahedal hooajal pakiautomaati.

Toidumärgised:

  • Põhja-Eesti kohalik toit

Lambarasva baasil tehtud kitsepiimaseep. Naturaalne, ilma sünteetiliste lisaaineteta, hästi puhastav ja nahka niisutav seep. Lõhnaainena on lisatud naturaalseid eeterlikke õlisid. Seebitüki kaal 80-100 g. Hind 3 €/tk.
Erinevad meriinosegused ja mohäärlõngad, saadaval erinevad kvaliteedid, jämedused, bukleelõng. Valikus naturaalvalge, naturaalsed hallid ning värvitud lõngad. Värvin vastavalt teie soovile - maavillase lõnga hind alates 40€/kg, mohäärlõng 80 €/kg. Ostul alates kilost soodustus 10%.
Saadaval telgedel kootud villased pleedid ja sallid, vaibad, täisvillased madratsikatted, kindad, sokid. Võimalus tellida endale meelepärasest materjalist toode. Kudumite hinnad sõltuvad suurusest, mudelist ja kogusest.
Müügil oma karja lammaste ja kitsede nahad, pargitud Eestis. Hind alates 40-70 €/tk.
Meie lamba- ja kitsekarja on võimalik tulla vaatama.