Mooska Suitsusaunatalu

MOOSKA OÜ | Sauna-Mooska, Haanja küla Rõuge vald 65101, Võrumaa

Võrumaa

Võrumaa

Traditsioonilisel viisil suitsusaunas suitsutatud liha

Kontaktisik: Eda Veeroja
E-post: eda.veeroja@gmail.com
Kontakttelefon: +372 503 2341
Kodulehekülg: vaata siit
E-pood: vaata siit

Suitsutame ja müüme suitsusaunas suitsutatud sealiha.
Mooska Suitsusaunatalu hoiab au sees UNESCO maailmapärandi nimistus olevaid Vana Võromaa suitsusauna tavasid ja oskusi. Saunas liha suitsutamine on üks tänapäeval kiiresti hääbuvatest oskustest. Soolame eestimaist sealiha umbes nädala jagu ning suitsutame suitsusaunas nelikümmend tundi mahedas puhtas lepasuitsus. Nitritite ja e-ainete vabalt, eelnevalt liha keetmata. Tulemuseks on suus sulav, pruuni pealispinnaga aromaatne suitsuliha, millest võib tekkida sõltuvus. 
Mooska talu suitsusaunas suitsutatud liha kannab kohaliku toidu märgist UMA MEKK.
--------------------
Lisaks talu tutvustusele ja lugudele suitsusaunakultuurist korraldame  liha suitsutamise õpituba ja kohalike väiketootjate toidu ja jookide meeleolukaid degusteerimisi ning kodukontserte.

Millist toodangut pakume?

Saunas suitsutatud liha ja suitsupekist ning küüslaugust tehtud leivamääre TALVÕVÕI on Võrumaale iseloomulik traditsiooniline toit. Mooska Suitsusaunatallu olete oodatud ostma oma tulekust ette teatades.

Mahu- ja tarneinfo:
Mooska talu külmikutes on teile alati olemas tükike suitsuliha, aga parim on suitsuliha ikka soojalt. Jälgige FB-s iganädalast liha valmimise aega.

Toidumärgised:

  • Uma Mekk