Piesta

KUUSIKARU OÜ | Piesta-Kuusikaru, Kullimaa küla Põhja-Pärnumaa vald 87611, Pärnumaa

Pärnumaa

Pärnumaa

Piesta tooted

Kontaktisik: Külli Eller
E-post: info@kuusikaru.eu
Kontakttelefon: +372 508 9589
Kodulehekülg: vaata siit
E-pood: vaata siit

Piesta Kuusikaru talus Vändra metsas Pärnumaal valmivad põnevad õunatooted. 
150 aasta vanuse esivanemate talu taastamine algas kevadel 2014 eesmärgiga luua kaasaegne tootmistalu koos oma maheõunaaia ning mitmekülgse tooteportfelliga, kuhu kuuluvad ka mitmed auhinnatud maitsed:

  • Piesta õunastroop - 3 tärni rahvusvahelisel konkursil Great Taste, Eesti talutoidu konkursil Parim Lisand 2019
  • Piesta vürtsikas õunajook - kuldmärgis konkursil Parim Eesti Jook 2023, Eesti talutoidu konkursil Parim Jook 2018
  • Piesta õunamarmelaad - 1 tärn rahvusvahelisel konkursil Great Taste, Eesti talutoidu konkursil Parim Lisand 2021
  • Piesta MUST - kuldmärgis konkursil Parim Eesti Jook 2023, Eesti talutoidu konkursil Parim Jook 2021 ja ühtlasi üldvõitja

 

Millist toodangut pakume?

Õlid, äädikad

Toodetel on mahesertifikaat

Õunaäädikas (mahetoode) - valmistame õunaäädikat maheõuntest, traditsioonilisel meetodil aeglaselt kääritades. Piesta õunaäädikas sisaldab loomulikku setet; seda pole selitatud, filteeritud ega pastöriseeritud. Äädikhappe sisaldus on partiist sõltuvalt ca 2-3%. Piesta õunaäädikat saab toiduvalmistamisel kasutada sarnaselt veiniäädikaga, esmajärjekorras salatikastmetes. Samuti sobib naturaalne õunaäädikas organismi turgutamiseks ja puhastamiseks

Toidumärgised:

  • Ehtne talutoit

Õunastroop (mahetoode) - maius ja maitseaine ühes isikus. Toiduvalmistamisel sobib õunastroopi kasutada salatikastmetes, marinaadides ja glasuurimiseks. Suurepärane kombinatsioon sünnib lisaks pannkookidele ka vahvlite ja vaniljejäätisega. Eriti mõnus on õunastroop valgete juustude lisandina, sealhulgas kõigi Eesti talumeiereide grillijuustudega.

Õunamarmelaad - mõnus juustumoos, mis sobib eelkõige tugevamaitseliste, pikalt laagerdunud juustude (sh kitsejuustu) juurde. Samuti maitseb marmelaad hästi liharoogadega, näiteks pasteedi, praetud maksa ja isegi verivorstidega.

Toidumärgised:

  • Ehtne talutoit

Õunasiirup õrna mündiga - kokteilisiirup, mis sobib maitsevee ja limonaadi valmistamiseks ning erinevate segujookide maitsestamiseks. Lisaks jookidele sobib mündiga maitsestatud siirup kastmete valmistamiseks, eriti hästi näiteks lambaliha juurde. Kokteilisiirup koosneb peamiselt õunamahlast, mis on magustatud rafineerimata suhkruga ning mõnusalt jahutava mündi kõrval annab väikese maitsenüansi õunaäädikas. Pärnumaa toidumeene konkursil auhinnatud toode.

Toidumärgised:

  • Ehtne talutoit

Maheõunamahl ja õunamahl - puhast mahla on meil tootmises paralleelselt 2 sarja, neist üks tunnustatud mahe- ja teine tavalistest Eesti taluõuntest pressitud. Sordierinevustest tulenevalt on ka väike maitsevahe.
Mõlemad mahlad on saadaval klaaspudelites (20 cl ja 70 cl) ning mugavas kraaniga vaakumpakis (bag-in-box, pouch).

Vürtsikas õunajook - „Parim Jook 2018“ Eesti talutoidu konkursil. Piesta vürtsikas õunajook koosneb peamiselt õunamahlast, millele on lisatud pisut vett ja rafineerimata roosuhkrut ning mõnus peotäis soojendavaid vürtse: ingver, kaneel, kardemon, nelk.

Toidumärgised:

  • Ehtne talutoit